Mi is lenne az?
Munkából hazaérve leülni fotelünkben, felszisszenteni a kedvenc üdítőnket és a besötétített szobában szeretett lávalámpánkban gyönyörködni és nézni, ahogy a viaszbuborékok fel-alá úszkálnak a különböző díszvilágítással ellátott lámpába. Természetesen használhatjuk házibuliban, romantikus estéken, még ajándék ötletnek is kiváló.Mindenek előtt érdemes azonban a működését megismerni, hogy ne okozzanak a későbbiek folyamán kellemetlenséget.
Lávalámpa felépítése:
- Legalsó része egy fordított kúpszerű alap, amelybe jellemzően egy hagyományos izzót elepítenek,
- Középső eleme az előbbi részt lezáró fémkupakkal ellátott üveghengerből áll, melybe színezett vagy színezetlen folyadékot töltenek és ebbe szén-tetrakloriddal kevert viaszt tesznek. Alsó részén továbbá egy hővezetést szolgáló tekercselt huzalt helyeznek el.
- Tetején általában egy díszítő, esztétikai megjelenést javító fém lezárókúp kap helyet.
Lávalámpa tévhitek?
Érdemes tisztázni pár lávalámpával szemben felmerült kérdést és problémát, hogy reálisan tekintsünk ezekre a díszvilágításokra.- A lávalámpa nem kap lángra és nem gyullad fel, ha egész estére, vagy huzamosabb időre helyezik üzembe,
- Egy nagyobb lávalámpa akár 3-3.5 órát is igényelhet a maximális teljesítmény eléréséig,
- Tilos olyan külső hatásnak kitenni, amely a felmelegítést segíti elő.
Óvakodjunk tehát a szakszerűtlen alkalmazástól, és türelmesen várjuk meg, míg a viaszbuborékok a hagyományos izzó által termelt hő következtében önmaguktól lebegni kezdenek.
Utolsó tanácsként fogadja meg, hogy lehetőleg óvja készülékét az erős rázkódástól, mert ronthatja a folyadék minőségét, amelyet a későbbiek folyamán nem lehet visszaállítani.
Bár minden bizonnyal igényelnek némi odafigyelést, a lávalámpa nem véletlenül ennyire közkedvelt. Mára modern kialakítású üvegbúrával is forgalomba hozták.
További információt a lávalámpákról IDE KATTINTVA érhet el.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése